Seriál Tajemný vesmír - 1x03 Konec planety Země (CZ dabing)

Díky! Podělte se se svými přáteli!

Nelíbí se vám video. Díky za zpětnou vazbu!


Výhodná směnárna Praha 1 bez poplatků Aktuální výměnný kurz směnárna Praha

Přidáno videonet
165 Zobrazení
V třetí epizodě povedeného seriálu Tajemný vesmír se podíváme na hrozby, které hrozí naší planetě Zemi z vesmíru. Jak velká je pravděpodobnost konce života na Zemi, která může přijít z vesmíru ?

Podívej se na možné scénáře konce světa, které zahrnují náraz asteroidu či komety, záblesky záření gamma, roztavení Země Sluncem, když se změní v rudého obra, Big rip – velké rozervání, též se podívej na plány vědců, které by mohly naší Zemi zachránit před mezihvězdnou katastrofou.

Kosmickým prostorem se toulá mnoho velkých těles, která naší planetě mohou uštědřit tvrdý úder. Americký dokumentární cyklus

Země je jedinou planetou Sluneční soustavy, na níž se zrodil život. Během jejího vývoje ji však zasáhla řada kosmických těles, která už několikrát způsobila hromadné vymírání druhů. Kterýkoliv objekt křižující oběžnou dráhu Země se s ní jednoho dne může srazit. Kosmickým prostorem se stále toulá mnoho velkých těles, která naší planetě mohou uštědřit tvrdý úder. Exploze bude tak mohutná, že to po ní všude na světě bude vypadat jako v Hirošimě. Všechno bude rozerváno a každý atom našeho těla odlétne vysokou rychlostí do nekonečna. Vědci však nejsou ochotni vzdát se bez boje. Snaží se odhalit kosmické střely dříve, než způsobí Armagedon.

Zničíme si planetu Zemi samy nebo ukončí život některá z hrozeb z vesmíru ? Ať jedno, či druhé, tak doufám, že se tak nestane hodně, hodně dlouho.
Kategorie
Dokumentární filmy

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první komentátor!